Środki do dezynfekcji rąk

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom branży medycznej, a także branż kosmetycznej i urodowej oferujemy Państwu szeroki wybór wysokiej jakości środków do dezynfekcji skóry, w tym preparatów przeznaczonych głównie do dezynfekcji rąk. Na nasz asortyment składają się środki do chirurgicznej i higienicznej dezynfekcji rąk o potwierdzonej skuteczności. Oferowane preparaty charakteryzują się uniwersalnością zastosowań, jaką zawdzięczają pełnemu spektrum bakteriobójczemu – dostarczamy środki do dezynfekcji skóry zwalczające bakterie, prątki, grzyby i wirusy.

Na co zwracać uwagę wybierając środki do dezynfekcji skóry?

Wybór odpowiednich środków do dezynfekcji rąk to gwarancja bezpieczeństwa pracowników oraz pacjentów, a także wygoda pracy dla osób, które ze względu na wykonywane czynności zawodowe są zmuszone do odkażania rąk nawet kilkakrotnie w ciągu dnia. Decyzję o zakupie konkretnych środków należy podjąć w oparciu o spektrum bakteriobójcze konkretnego wyrobu, a także jego niepożądane oddziaływanie na skórę. Preparaty do dezynfekcji działają wysuszająco na skórę. Żeby temu zapobiec, jednocześnie zapobiegając sytuacjom, w których pracownicy medyczni są narażeni na zakażenia ze względu na podrażnienia czy rany występujące na skórze dłoni należy wybierać wyłącznie dedykowane środki do dezynfekcji skóry wzbogacone substancjami pielęgnującymi i nawilżającymi. Preparaty z substancjami nawilżającymi bardzo dobrze sprawdzają się w codziennym użytkowaniu i mogą być bez obaw stosowane przez osoby ze skórą wrażliwą.

Kiedy należy stosować środki do dezynfekcji rąk?

Częstotliwość stosowania środków do dezynfekcji rąk jest w głównej mierze uzależniona od specyfiki miejsca pracy oraz wykonywanych przez danego pracownika czynności. Zaopatrując pracowników medycznych w preparaty, które nie pozostawiają na skórze substancji chemicznych obciążających mamy pewność, iż mogą być one stosowane zawsze wówczas, gdy zachodzi taka potrzeba. W warunkach szpitali oraz przychodni lekarskich i gabinetów zabiegowych wybór dobrych środków do dezynfekcji skóry i rąk jest bardzo istotny. W przypadku wielu zabiegów dezynfekcji podlegają bowiem nie tylko dłonie osoby przeprowadzającej zabieg, ale również miejsce na skórze pacjenta.

Środki do dezynfekcji rąk i skóry

Klientów poszukujących skutecznych, a zarazem bezpiecznych preparatów do dezynfekcji rąk i skóry w miejscach przeprowadzania zabiegów medycznych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W asortymencie posiadamy zarówno uniwersalne preparaty o szerokim spektrum zastosowań, jak i wyroby dedykowane – środki do dezynfekcji rąk oraz środki do dezynfekcji skóry.