Maska - chirurgiczna 3-warstw. z gumką Powiększ do pełnego rozmiaru

Maska - półmaska FFP2

pakowane a`1

Więcej szczegółów

Stawka podatku VAT: 23%

22,62 zł brutto

Wyprzedaż Wyprzedaż!

Maski z filtrem

Maski przeciwwirusowe zaliczamy do drobnego sprzętu medycznego, wyrobów jednorazowych. Ich głównym zadaniem jest ochrona górnych dróg oddechowych przed zanieczyszczeniami. W zależności do zastosowanego filtra maski i półmaski mogą stanowić ochronę przeciwwirusową, a także ochronę przed zanieczyszczeniami w postaci cząstek stałych. Oferowana półmaska została wyposażona w filtry FFP2. Półmaska FFP2 zgodnie z klasyfikacją filtrów i pochłaniaczy wymiennych do masek i półmasek stanowi klasę ochronną pierwszą, co przekłada się na 90% skuteczność filtracji. Półmaska FFP2 stosowana jest do ochrony przed cząstkami stałymi i ciekłymi o niskiej toksyczności, a także aerozolami cząstek stałych i aerozolami ciekłymi.

Półmaska FFP1 – zastosowanie

Półmaska FFP1 jest stosowana do ochrony przed cząstkami stałymi i ciekłymi o niskiej toksyczności dla których NDS≥2mg/m3o ile maksymalne stężenie wynosi do 4xNDS.

Półmaska FFP1 znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie drogi oddechowe osoby wykonującej czynności w danych warunkach powinny być zabezpieczone przed pyłami nietoksycznymi, a więc m.in. w rolnictwie, przemyśle spożywczym, przemyśle kamieniarskim, cementowaniach, przemyśle drewnianym. Maski z filtrem poleca się przede wszystkim podczas pracy z pyłami takimi, jak: węglan wapnia, grafit naturalny i syntetyczny, gips, kreda, cement, tynk, marmur, tlenek cynku, pyłki roślinne, celuloza, siarka, bawełna, opiłki metali żelaznych, pył węglowy. W warunkach zagrożenia epidemiologicznego wywołanego wirusem półmaska FFP1 może stanowić funkcjonalny zamiennik profesjonalnej maski przeciwwirusowej, charakteryzujący się wysokim stopniem ochrony dróg oddechowych przed zakażeniem, do jakiego dochodzi na drodze kropelkowej.

Maski przeciwwirusowe z filtrem – zalety

O wyborze maski przeciwwirusowej powinien decydować poziom ochrony oferowany przez dany wyrób medyczny, jak również funkcjonalność tego wyrobu. Maski z filtrem charakteryzują się przede wszystkim:

  • wyposażeniem w zawór oddechowy, który ułatwia wydychanie powietrza, jednocześnie wpływając na komfort noszenia maski przez długi czas bez przerwy,
  • zawór oddechowy umożliwia również swobodne pozbywanie się nadmiaru pary wodnej oraz dwutlenku węgla spod czasy półmaski,
  • trójwarstwową strukturą ze zgrzewem na obrzeżach półmaski, dzięki czemu opor oddychania są bardzo małe,
  • wysoką pyłochłonnością,
  • regulowanymi paskami, które ułatwiają ustawienie i zachowanie maski w prawidłowej pozycji przez cały czas jej użytkowania,
  • wyposażeniem w uszczelkę nosową z pianki poliuretanowej.

 

Maski z filtrem – specyfikacja produktu

Klientów zainteresowanych wyposażeniem pracowników w maski przeciwwirusowe z filtrem zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z oferowanym wyrobem medycznym. Ze względu na zastosowany filtr nasza półmaska doskonale sprawdza się w pracy wszędzie tam, gdzie pracownik powinien być zabezpieczony przed szkodliwym oddziaływaniem cząstek stałych oraz aerozoli ciekłych na górne drogi oddechowe.

Klasa produktu: FFP1

Wykonanie: półmaska kopułkowa

Zawór oddechowy: tak

Właściwości ochronne produktu: pyły, zwiększona pyłochłonność (D), mgły  

Inne produkty z tej kategorii