Maska - chirur. na troki Powiększ do pełnego rozmiaru

Maska - chirurgiczna 3-warstw. z gumką a`1 szt.

pakowane a`50 , wiązana na troki

Więcej szczegółów

Stawka podatku VAT: 8%

0,70 zł brutto

Wyprzedaż Wyprzedaż!

Maski chirurgiczne

Maski chirurgiczne zalicza się do drobnego sprzętu medycznego, do grupy wyrobów jednorazowych. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie ochrony zarówno pacjenta, jak i personelu medycznego przed bakteriami roznoszącymi się drogą kropelkową. Oferowane maski ochronne zostały wykonane z trzech warstw niepylącego materiału. Materiał jest bardzo lekki i przyjazny dla skóry, dzięki czemu maski jednorazowe są wygodne w użytkowaniu, a ich stosowanie nie powoduje podrażnień. Wewnętrza warstwa filtracyjna maski stanowi ochronę bakteryjną o wysokiej skuteczności. Jednocześnie produkt wyróżnia się wysoką przepuszczalnością powietrza, dzięki czemu nie utrudnia oddychania i mówienia i nie powoduje pocenia się skóry pod maską. Dla większego komfortu użytkowania maski chirurgiczne zostały wyposażone w gumki, które ułatwiają nakładanie i zdejmowanie maski.

Maski jednorazowe chirurgiczne – zastosowanie

Głównym zadaniem maski ochronnej jest zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami, przede wszystkim bakteriami. Filtracja bakteryjna (DFE) oferowanych wyrobów medycznych wynosi powyżej 98%. W zależności od potrzeby maski chirurgiczne mogą być użytkowane podczas operacji i zabiegów chirurgicznych, jak również podczas wykonywania innych procedur medycznych. Z masek jednorazowych mogą również korzystać pracownicy branży kosmetycznej.

Sposób użycia

Oferowane maski ochronne są maskami uniwersalnymi przeznaczonymi do użytkowania przez kobiety i mężczyzn. W celu zapewnienia jak najlepszej ochrony maskę należy nałożyć na twarz jednocześnie zaciągając gumki z tyłu głowy. Maskę należy dopasować do kształtu twarzy dwoma rękoma tak, żeby materiał zakrywał usta oraz nos.

Maski chirurgiczne – cechy produktu

Wyrób specjalistyczny przeznaczony do zastosowań medycznych i około-medycznych. Produkt zgodny z normą EN 14683.

Cechy masek chirurgicznych:

  • lekkość,
  • wygoda użytkowania,
  • uniwersalny rozmiar,
  • wysoka skuteczność filtracji bakteryjnej,
  • nie utrudniają oddychania i mówienia,
  • nie ograniczają widoczności.

Zawartość opakowania

Opakowanie zawiera 50 sztuk maseczek jednorazowych przeznaczonych do zastosowań medycznych i około-medycznych.

Maski chirurgiczne – dla kogo?

Jednorazowe maski chirurgiczne stanowią podstawę wyposażenia szpitali oraz placówek medycznych wykonujących zabiegi chirurgiczne, także zabiegi z zakresu tzw. chirurgii jednego dnia. Dodatkowo z wysokojakościowych masek jednorazowych mogą korzystać stomatolodzy, implantolodzy oraz protetycy, którzy ze względu na specyfikę wykonywanej pracy są szczególnie narażeni na zanieczyszczenia przenoszone drogą kropelkową, a jednocześnie sami mogą stanowić zagrożenie dla swoich pacjentów. Maski jednorazowe bardzo dobrze sprawdzają się również w branży kosmetycznej – z ich właściwości zabezpieczających powinny korzystać wszystkie osoby wykonujące zabiegi w obrębie twarzy. Maski chirurgiczne należy postrzegać jako formę zabezpieczenia dwustronnego – z jednej strony jest to zabezpieczenie dla chirurga lub innego specjalisty wykonującego zabieg medyczny, z drugiej jest to forma zabezpieczenia dla pacjenta, który podczas wykonywania zabiegu jest szczególnie narażony na zakażenia bakteryjne i wirusowe.